Články z kategórie delená strava
Delená strava – najlepšia letná diéta!
Na počiatku vzniku myšlienky delenej stravy sa podieľala prevratná informácia, že vstrebávanie živín je ovplyvnené nielen samotným jedlom ale aj kombináciou jedla s inými. Nevhodná kombinácia jedál tak vyvoláva produkciu toxínov v tele, oslabuje organizmus a človeka trápia pocity únavy a vyčerpanosti. A pritom stačí len vhodne skombinovať chutné a zdravé potraviny tak, aby sme z prestretého stola nemali radosť len my, ale aj naše žalúdky!
čítajte viac
Zlepšite si metabolizmus
Keď chcete úspešne schudnúť, musíte sa začať zaujímať o svoj metabolizmus. Je dokázané, že nízkokalorická diéta spomalí váš metabolizmus a spôsobí zlyhanie chudnutia. Vaše telo si upraví metabolizmus na uchovávanie tukov a začne spaľovať svalstvo ako reakciu na náhly pokles v príjme kalórií vo vašej strave. Vzhľadom na to, že svalstvo sa stráca, v tele sa vyrába dusík. V snahe očistiť telo od dusíka bunky uvoľňujú vodu a Vám sa zdá, že naďalej chudnete.
čítajte viac
Delená strava: Zaručený recept na schudnutie!
Magazín lesk.sk prináša niekoľko receptov, využívajúc pri tom filozofiu delenej stravy. Že sa nedá všetko jesť a pritom držať diétu? Áno, je to možné. Stačí správne kombinovať...
čítajte viac tu
Keď chcete schudnúť, neprestaňte jesť sacharidy a ani tuky
Mnohé ženy i muži sa rozhodnú schudnúť tak, že začnú menej jesť. No po pár týždňoch sa chudnutie zastaví. Tak sa rozhodnú ešte viac obmedziť príjem stravy a teda aj živín a začnú užívať preháňadlá. Ani to však nepomáha a čoraz viac sa snažia potravu obmedzovať a pritom stále priberajú a ničia si zdravie i postavu. Ak však po diéte vždy stučnejú, mali by chybu hľadať v období, v ktorom nedržia diétu a uvedomiť si, že sa zrejme zle stravujú. Nepomôžu im ani prísne hladovky, ak robia chybu v stravovaní. Väčšina ľudí, ktorí chcú schudnúť, sa však nechce venovať čítaniu kníh o stravovaní ani sa radiť s odborníkmi. Naivne si myslia, že to celé nejako zvládnu. A stojí ich to neraz veľa peňazí, ktoré zaplatia za pochybné lieky. V horšom prípade si poškodia zdravie po aplikovaní rád, ktoré počuli od priateľov alebo čítali v časopise. A potom sa čudujete, že nič nejde tak, ako si predstavujete.
čítajte viac tu
Jedálny lístok na týždeň vhodný na chudnutie a zdravé stravovanie
Jedálny lístok zostavený ako príklad na zdravé stravovanie vám pomôže udržať si váhu resp. aj schudnúť pri dodržiavaní stravovacích zásad a pitného režimu. Denne je potrebné vypiť 3 až 4 dcl tekutín na 10 kg svojej váhy. Jedálny lístok nie je univerzálnym návodom na chudnutie a stravovanie. Množstvo kalórií a teda aj jedla, ktoré skonzumujte za 1 deň závisí od vášho stravovacieho režimu (udržanie váhy, chudnutie), pohlavia, veku výšky a váhy a stavu vášho organizmu. V prípade, že máte nevhodný metabolizmus (úsporný, keď si telo pravidelne ukladá časť kalórií skonzumovanej stravy), je potrebné doslova dovyživiť - zrekonštruovať váš organizmus a takto dostať metabolizmus do normálu.
čítajte viac tu
Základné pravidla delenej stravy
Hovorí sa, že delená strava nie je diéta, ale životný štýl. Rozdelíme ju teda na dve štádia:
V prvom štádiu je potrebné striktne sa držať pravidiel, pokiaľ sa nedostanete na svoju ideálnu váhu. V druhom štádiu sa budete stále riadiť základnými pravidlami, ale s tým rozdielom, že si občas môžete dopriať aj kúsok čokolády medzi jedlami, maslo na toaste, pohárik vína... každý človek je iný, sami uvidíte koľko nerovnováhy v jedle vaše telo znesie.
Keď sa budete cítiť, že priberáte kilogramy, jednoducho sa vráťte k prvému štádiu.
čítajte viac tu
Bezbolestné chudnutie s delenou stravou
Kým väčšina diét spočíva v obmedzovaní množstva jedla, času jedenia alebo jednostranného obmedzenia istých jedál. Chudnutie formou delenej stravy prináša niekoľko výhod - môžeme jesť "do prasknutia " a popritom chudnúť hoci aj o polnoci. Ďalšou výhodou je možnosť jesť takmer všetko.
Existujú tri skupiny jedál. Neutrálna, živočíšna a rastlinná. Jedlá zo skupiny neutrálnej možno kombinovať ľubovoľne s jedlami z ostatných skupín. Živočíšna skupina obsahuje všetky potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, mlieko, vajcia), rastlinná klasické prílohy ako zemiaky, ryža, strukoviny a chlieb. Neutrálna skupina obsahuje zeleninu a ovocie. Takže na výber máme vždy dve dovolené kombinácie (neutrálnu s živočíšnou alebo neutrálnu s rastlinnou).
čítajte viac tu
Nedávne komentáre